fot. TT/Kancelaria Prezydenta/https://twitter.com/prezydentpl/status/1633875436185714698/photo/1

Marszałek Sejmu E. Witek: Jan Paweł II jest dla Polaków światłem wolności. To nasza tożsamość, fundament i spoiwo. Kto próbuje ten ogień zgasić, spotka się z jasnym i twardym „Nie!”

Jan Paweł II jest dla nas, dla Polaków, tym, co nas jednoczy i spaja, jest zasadniczym ogniwem, światłem wolności. Jan Paweł II to jest nasza tożsamość, fundament i spoiwo. Komuniści to doskonale wiedzieli, dlatego tak go niszczyli za życia. Dziś ich spadkobiercy robią to po jego śmierci. To wstyd stać z nimi po jednej stronie – mówiła Elżbieta Witek, marszałek Sejmu w orędziu poświęconym Papieżowi Polakowi.

Rozpoczynając swoje orędzie, marszałek Sejmu Elżbieta Witek przypomniała, że w wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. papież Jan Paweł II w geście jedności z rodakami ciemiężonymi przez władze komunistyczne zapalił świecę w oknie Pałacu Apostolskiego.

– Ta płonąca świeca była wtedy wyrazem łączności i solidarności z Polską i Polakami oraz nadziei na lepszą przyszłość dla naszej ojczyzny. Za Janem Pawłem II do postawienia w oknach świec wezwał również prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan, który w bożonarodzeniowym orędziu do swoich rodaków powiedział: „Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”. Św. Jan Paweł II był dla Polaków takim właśnie światłem wolności. Jego słowa „Nie lękajcie się”, pozwoliły, by zstąpił Duch Święty i odnowił oblicze tej ziemi. Naszej Ziemi – Polski – mówiła Elżbieta Witek.

Wskazała, że Papież Polak wspierał duchowo swoich rodaków, dając im siłę do walki.

– My, Polacy, jesteśmy odważnym i mądrym narodem. Trwamy w naszej tysiącletniej historii nie z przypadku. To nasza wiara i wartości dały nam siłę, by mimo przeciwieństw losu i złych idei wytrwać we własnym państwie, we własnym narodzie na własnej ziemi – podkreśliła marszałek Sejmu.

Zwróciła uwagę, że dziś podważa się fundamenty naszego narodu i wystawia się je na próbę.

– Jan Paweł II jest dla nas, dla Polaków, tym, co nas jednoczy i spaja, jest zasadniczym ogniwem, światłem wolności. Kto próbuje ten ogień zgasić, spotka się z jasnym i twardym „nie”, bo niezależnie w co wierzymy i jakie mamy poglądy, są dla nas wspólne insygnia tożsamości: jest nasz Orzeł Biały, nasza biało-czerwona Flaga, obraz Matki Boskiej Częstochowskiej i portret Jana Pawła II – mówiła polityk.

Zaznaczyła, że w najtrudniejszych czasach to właśnie te symbole jednoczyły Polaków i dawały nadzieję na wolność i niepodległość.

– Dziś, na podstawie spreparowanych komunistycznych donosów chce się nam jeden z tych symboli zabrać, wierząc, że to nas podzieli – zaznaczyła.

Przypomniała, że komuniści chcieli zniszczyć św. Jana Pawła II za jego życia, a sowieckie KGB nawet usiłowało go zabić.

– Nie udało się wtedy i nie uda się dziś – stwierdziła Elżbieta Witek.

Porównała przy tym uderzający w Papieża Polaka materiał wyemitowany w TVN24 do wytworów komunistycznej propagandy doby PRL-u.

– Jan Paweł II to jest nasza tożsamość, fundament i spoiwo. Komuniści to doskonale wiedzieli, dlatego tak go niszczyli za życia. Dziś ich spadkobiercy robią to po jego śmierci. To wstyd stać z nimi po jednej stronie – powiedziała.

Oznajmiła, że w czwartek Sejm, w geście sprzeciwu wobec prób niszczenia autorytetu św. Jana Pawła II, przyjął specjalną uchwałę o obronie dobrego imienia Papieża Polaka. [czytaj więcej]

Podziękowała wszystkim parlamentarzystom, którzy głosowali za jej przyjęciem.

– Stanęli w ten sposób po stronie dobra. Nie dajmy się podzielić. Niech żyje Polska i pamięć o wielkim Polaku, bohaterze naszej wolności, św. Janie Pawle II – podkreśliła marszałek Sejmu.

wyniki głosowania

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl