fot. pixabay.com

W Krakowie półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami

Trwająca pandemia utrudniła, ale nie uniemożliwiła nam organizację bezpłatnych półkolonii dla dzieci z niepełnosprawnościami – poinformował w mediach społecznościowych Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Prezydent Krakowa podkreślił, że przez najbliższe dwa tygodnie dzieci będą miały zapewnione zajęcia integracyjno-sportowe, które będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów.

Oferta miasta skierowana jest do uczniów klas I–IV szkoły podstawowej, którzy są samodzielni i mogą wziąć udział w półkolonii bez rodzica, opiekuna. Półkolonie organizowane są zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podczas półkolonii zostaną zachowane wszystkie zasady bezpieczeństwa i przestrzegane zalecenia rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny dotyczące stanu epidemii COVID-19. Półkolonie zimowe dla dzieci z niepełnosprawnościami, organizowane w ramach akcji „Zima w mieście 2021”, są finansowane lub współfinansowane przez Gminę Miejską Kraków, dlatego udział w nich jest bezpłatny.

Ofertę zimowego wypoczynku przygotowało pięć organizacji, m.in. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Nadzieja oraz małopolski oddział Polskiego Związku Głuchych.

Miasto przygotowało ofertę zajęć także dla uczniów bez niepełnosprawności. Samorządowe młodzieżowe domy kultury, a także placówki oświatowo-wychowawcze o charakterze sportowym i kluby sportowe organizują różnorodne aktywności dla najmłodszych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Oprócz zajęć stacjonarnych uczniowie mogą skorzystać również z inicjatyw realizowanych w formule online.

PAP

drukuj