fot. TV Trwam News

PKWP zachęca do wsparcia chrześcijan z Ziemi Świętej

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie pośredniczy w sprzedaży różańców, krzyży, czy figurek wykonanych przez chrześcijan m.in. z Betlejem. Każdy z nas kupując upominki, czy ozdoby choinkowe może wesprzeć chrześcijan z Ziemi Świętej.

Pozyskane pieniądze umożliwiają zabezpieczenie podstawowych potrzeb do życia. Pomoc finansowa zapobiega także imigracji.

Dlatego, zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia, warto pomyśleć o zakupie dewocjonaliów, czy wyrobów z drzewa oliwnego. Gest ten dla bliskich może stanowić miły upominek, a dla chrześcijan z Betlejem niezbędną pomoc.

– Zachęcamy bardzo serdecznie wszystkich państwa do odwiedzenia krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie „Pól Dialogu” przy ul. Stradomskiej 6. Można tutaj zobaczyć m.in. wystawę na temat prześladowań chrześcijan we współczesnym świecie, a przy okazji można również nabyć pamiątki z Ziemi Świętej – wyroby z drzewa oliwnego. Cały dochód jest przeznaczony dla chrześcijan, aby mogli godnie żyć, aby mogli utrzymać swoje rodziny – mówi Konrad Ciempka z krakowskiego biura Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Wyroby pochodzące z Ziemi Świętej można kupić przez internet, wchodząc na stronę Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, lub osobiście przyjść do biura w Krakowie, czy w Warszawie.

RIRM/TV Trwam News

drukuj