fot. PAP/Jerzy Ochoński

Kraków: Dzień św. Franciszka w tym roku pod hasłem „Misja Afryka”

2 października przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie od południa do wieczora odbywać się będzie piknik rodzinny – Dzień św. Franciszka. Hasłem tegorocznego wydarzenia będzie „Misja Afryka”.

W ciągu całego dnia przewidziano liczne atrakcje – koncerty, pantomimy, świadectwa, warsztaty muzyczne, zajęcia dla dzieci. Afrykański klimat szczególnie podkreśli koncert oraz warsztaty bębniarskie w wykonaniu Ricky’ego Liona. Piknik będzie także okazją do posmakowania specjalnej kawy św. Franciszka i ciasteczek św. Klary. Przy Kramiku Misyjnym będzie można bliżej zapoznać się z posługą misjonarzy franciszkańskich, a na stoiskach nabyć książki i czasopisma franciszkańskie, w tym również materiały związane z błogosławionymi męczennikami o. Zbigniewem Strzałkowskim i o. Michałem Tomaszkiem.

W tym roku swoje piąte urodziny obchodzi franciszkańska Fundacja Brat Słońce. Z tej okazji uczestnicy Dnia św. Franciszka będą mogli zjeść kawałek urodzinowego tortu i świętować razem z zespołem i wolontariuszami Fundacji. Wszyscy, którzy razem z Fundacją Brat Słońce chcą nieść w świat franciszkańskie pokój i dobro, mogą zapisać się w tym dniu do zespołu wolontariuszy. Fundacja przygotowała dla swoich darczyńców niespodzianki – w podziękowaniu za przekazane do puszki datki każdy może wybrać prezent. Są wśród nich misyjne kubki i inne przywiezione przez franciszkanów z misji upominki – książki autorstwa franciszkanów oraz niespodzianki.

Tegoroczna kwesta będzie przeznaczona na franciszkański średniowieczny klasztor w Chęcinach k. Kielc, gdzie trwają prace remontowe i konserwatorskie.

Dzień św. Franciszka to przede wszystkim czas dla rodzin, możliwość spotkania i rozmowy z zakonnikami poza klasztornymi murami. To spotkanie, gdzie każdy może doświadczyć pokoju i dobra, czas radości bez względu na pogodę.

plakat

Fundacja Brat Słońce/Jan Maria Szewek/RIRM

drukuj