W Krakowie trwają warsztaty muzyczne dla osób, które wezmą udział w ŚDM w Panamie 

„Radosne oczekiwanie” – pod takim hasłem rozpoczęły się w Krakowie dwudniowe warsztaty muzyczne. Przygotowują one młodych ludzi do Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Spotkanie odbywa się w Centrum Myśli Jana Pawła II. Bierze w nim udział 150 uczestników Rejsu Niepodległości, harcerze oraz młodzież wybierająca się na spotkanie z Ojcem Św. Franciszkiem w Panamie.

Młodzi ludzie będą uczestniczyć w Mszy św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Eucharystii będzie przewodniczył ks. bp Janusz Mastalski. Zaplanowano także spotkanie z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem.

Jak mówi Grzegorz Sadurski, jeden z pomysłodawców i realizatorów spotkania, duchowym przygotowaniom towarzyszyć będą warsztaty wokalno-muzyczne, taneczne oraz działania integracyjne.

– Te warsztaty są prowadzone przez młodych ludzi, ale też i doświadczonych wodzirejów związanych z ruchem lednickim. Uczymy młodych ludzi tańca – uczy ich Kazimierz Hojna, który jest jednym z głównych wodzirejów lednickich. Śpiewu chóralnego uczy dwóch nauczycieli: Bartłomiej Karwański, który przygotowywał m.in. chór na ŚDM w Krakowie i Grzegorz Głuch, który jest liderem zespołu Gospel Rain, zespołu chrześcijańskiego z Lublina. Przygotowujemy młodych ludzi, aby w Panamie, gdzie 23 stycznia będzie organizowany koncert, na którym zagrają m.in. Siewcy Lednicy, wystąpili jako chórzyści oraz tancerze na tym koncercie – tłumaczy Grzegorz Sadurski.

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. w stolicy Panamy. Na spotkanie przybędzie polski żaglowiec „Dar Młodzieży”, który odbywa rejs dookoła świata z okazji 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

RIRM

drukuj