Z. Ziobro: Podwójne standardy Platformy Obywatelskiej ws. KNF

Retoryka Platformy Obywatelskiej pokazuje podwójne standardy tej partii – powiedział Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do zarzutów największej partii opozycyjnej wobec obecnego rządu.

W ocenie opozycji zatrzymanie byłego szefa KNF Andrzeja J. oraz jego zastępcy Wojciecha K. ma na celu przykrycie PiS-owskich afer związanych ze SKOK-ami i KNF.

Były przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego oraz podlegli mu urzędnicy usłyszeli zarzuty dotyczące niedopełnienia obowiązków w sprawie związanej ze SKOK Wołomin. W efekcie doprowadziło to do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 mld zł.

PO domagała się, by Zbigniew Ziobro na posiedzeniu Sejmu wytłumaczył się ze skandalicznych czynów prokuratury. Minister sprawiedliwości zwrócił uwagę, że politycy PO w takich sprawach stosują podwójne standardy.

Zamiast domagać się i stwarzać szansę na wyjaśnienie sprawy, to jest obrona do upadłego, obrona Częstochowy. Tak też postępuje PO (…) w przypadku swoich kolegów nominatów z KNF w okresie swoich rządów. Zamiast bić się w piersi i żałować za krzywdy, jakie spotkały tysiące Polaków (…), oni chcą oskarżać tych, którzy tę sprawę zamierzają wyjaśnić i pokazać opinii publicznej. Fakty są tutaj miażdżące – podkreślał min. Zbigniew Ziobro.

Były przewodniczący KNF Andrzej J. i sześcioro innych byłych urzędników Komisji zostało zatrzymanych w czwartek rano przez CBA. Wczoraj późnym wieczorem wobec sześciorga z siedmiorga podejrzanych – w tym wobec byłego przewodniczącego KNF  – zastosowano poręczenie majątkowe i dozory policyjne.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl