A. Macierewicz: PO przetarg na Caracale prowadziła ponad 1300 dni

Chcieliście wyeliminować polskie zakłady, pracowników, polski przemysł lotniczy i to wszystko dać za granicę – powiedział zwracając się do Platformy Obywatelskiej minister obrony Antonii Macierewicz. W ramach informacji bieżącej odnosił się on do zarzutów PO dot. przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla wojska.

Poseł Platformy Cezary Tomczyk mówił, że już od roku powinniśmy mieć rozstrzygnięty przetarg na śmigłowce. Mieliśmy mieć ich 50 dla różnych rodzajów sił zbrojnych, mamy zero – zaznaczył.

Minister Antonii Macierewicz przypomniał w tym kontekście o poślizgu Platformy przy kontrakcie na Caracale.

– Otóż on był prowadzony przez Platformę Obywatelską ponad 1300 dni. Nie 50, 60, 70. (…) W ciągu tych 1300 dni czterokrotnie zmieniano przedmiot i kształt zamówienia. W sposób oczywisty łamano tym prawo. Dlaczego łamano to prawo? Dlaczego czterokrotnie zmieniano zamówienie? Wiadomo dlaczego: chodziło o to, żeby wyeliminować polskich pracowników – mówił Antoni Macierewicz.

Minister obrony odniósł się też do negocjacji dot. dostawy 16 śmigłowców dla wojska. W poniedziałek Inspektorat Uzbrojenia ogłosił rozpoczęcie negocjacji z trzema wykonawcami.

Antonii Macierewicz zaznaczył, że wszystkie spółki, które zgłosiły się do postępowania, mają czas na złożenie ofert do 13 marca.

RIRM

drukuj