Polska i Łotwa chcą współpracować w kwestii ochrony wschodniej flanki NATO

Ministrowie obrony Polski i Łotwy będą współpracować na rzecz skutecznej obrony wschodniej flanki NATO i całego Sojuszu. Szczegóły współdziałania obu krajów przed szczytem NATO ministrowie Antoni Macierewicz i Raimonds Bergmanis omówili wczoraj podczas spotkania w Warszawie.

Szef MON Antoni Macierewicz poinformował na konferencji prasowej m.in. o decyzji dotyczącej wspólnego prezentowania podstawowych kwestii związanych z trwałą, wysuniętą obecnością sił NATO na wschodniej flance Sojuszu.

– Mamy tutaj wspólne stanowisko. Podjęliśmy decyzję o wspólnej prezentacji naszego stanowiska, a także podjęliśmy decyzję o współdziałaniu i współpracy naszych przemysłów obronnych i współdziałaniu w ramach technologii zbrojeniowych. Ta współpraca, na którą się zdecydowaliśmy, będzie miała istotny wpływ na skuteczną obronę flanki wschodniej, zarówno krajów bałtyckich i Polski, jak i – mam nadzieję – całego NATO – powiedział minister Antoni Macierewicz.

Minister obrony Łotwy Raimonds Bergmanis stwierdził, że polityka odstraszania będzie skuteczniejszym, ale również tańszym sposobem na bezpieczeństwo w naszym regionie, niż gdyby to miało miejsce w przypadku konieczności odbudowywania integralności terytorialnej.

Dla łotewskiego ministra wizyta w Warszawie była pierwszą oficjalną podróżą zagraniczną po zmianie rządu na Łotwie w lutym.

Szczyt NATO odbędzie się w Warszawie 8 i 9 lipca.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl