fot. PAP/Radek Pietruszka

Sztab P. Jakiego: Stołeczny ratusz, rządzony przez PO, oplata pajęczyna zależności i powiązań, także rodzinnych

Stołeczny ratusz, rządzony przez Platformę Obywatelską, oplata obecnie pajęczyna zależności i powiązań, także rodzinnych. Wygrana Rafała Trzaskowskiego oznacza pogłębianie tego zjawiska – przekonuje sztab Patryka Jakiego.

Powiązania urzędnicze, prawnicze i rodzinne – tak według sztabowców Patryka Jakiego wygląda stołeczny ratusz. Przykładem ma być m.in. rodzina europosłanki PO Róży Thun. Siostra Róży Thun od 2013 r. odpowiada w ratuszu za relacje międzynarodowe, zajmuje się też funduszami pomocowymi.  Z kolei zięć europosłanki PO od 4 lat pełni funkcję dyrektora Biura Kultury. Jest również pełnomocnikiem prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Róża Thun była szefową kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego, gdy ten ubiegał się o mandat posła w Krakowie – mówi kandydat na wiceprezydenta stolicy, współpracujący z Patrykiem Jakim, Piotr Guział.

Zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego to jest kontynuacja patologii, tych ciemnych układów, które oplotły stołeczny ratusz. Zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego to jest zamiatanie pod dywan afer, gigantycznych przekrętów – na czele wokół dzikiej reprywatyzacji. Zatem jeśli warszawiacy chcą, by szafy stołecznego ratusza zostały otwarte, to musimy odsunąć tę patologiczną ekipę od władzy – zaznacza Piotr Guział.

Pierwsza tura wyborów samorządowych już w niedzielę. O prezydenturę w Warszawie ubiega się 14 kandydatów.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj