Lech Wałęsa rozpoczyna współpracę z PO

Lech Wałęsa z Platformą Obywatelską chcą razem odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy. Jednocześnie były prezydent zmniejsza swoje zaangażowanie w działania KOD-u. Na konferencji prasowej Lech Wałęsa i szef PO Grzegorz Schetyna podsumowali rok od wygranej gabinetu Beaty Szydło.

Zdaniem Schetyny, to „rok stracony i rok walki z autorytetami”. Obaj politycy ubolewali także nad stanem polskiej demokracji pod rządami PiS-u.

Od dłuższego czasu widać, że PO i Lech Wałęsa to jedna drużyna. Chcą, aby było jak dawniej, kiedy państwo było okradane  – mówi poseł Marek Suski.

Opowiadają, że jak to nie oni rządzą, to demokracja jest zagrożona. To jest stara melodia. Kiedyś komuniści też mówili, że tylko oni są jedyną słuszną władzą i dzisiaj Platforma powtarza to samo. Ze smutkiem możemy stwierdzić, że w tamtym obozie, który przegrał władzę, nie dostrzega się tego, że dziś, dzięki władzy PiS-u, demokracja nie jest zagrożona. Za czasów PO były większe zagrożenia dla demokracji, suwerenności Polski i dbałości o polskie interesy i polskich obywateli niż teraz – wskazuje Marek Suski.

Rok temu Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, zdobywając 235 mandatów poselskich i 61 senackich, co pozwoliło na samodzielne rządy.

Państwowa Komisja Wyborcza podała, że w wyborach do Sejmu PiS otrzymało 37,58 proc., PO – 24,09 proc., Kukiz’15 – 8,81 proc., Nowoczesna – 7,60 proc. a PSL – 5,13 proc.

Frekwencja w wyborach do Sejmu wyniosła 50,92 proc., a do Senatu – 50,91 proc.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl