Koalicja próbuje ratować twarz w sprawie lasów

Szefowie Klubów Parlamentarnych PO i PSL wysłali listy do przewodniczących pozostałych klubów prosząc o poparcie zmian w konstytucji dotyczących Lasów Państwowych – podaje jedna z gazet.

Projekt stanowi m.in. że lasy będące własnością Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie. 

Zdaniem koalicji poparcie dla inicjatywy, ma potwierdzić rzeczywiste intencje Klubów Parlamentarnych ws. polskich lasów. Wcześniej rządowa koalicja przeforsowała ustawę, która zakłada, że Lasy Państwowe w latach 2014-2015 wpłacą do budżetu państwa 1,6 mld zł.

Jan Bury, szef klubu PSL stwierdził, że duża część posłów opozycji wokół Lasów Państwowych nie potrzebnie robi kolejną publiczną debatę i podnosi kwestię prywatyzacji.

Mówimy odpowiedzialnie i jasno: Tak. Z lasów państwowych w ciągu roku 2014 i 2015 zostaną przekazane środki na budowę dróg lokalnych, powiatowych i gminnych – i to jest dla dobra wspólnego, dla dobra narodowego. Natomiast, żeby te dyskusje ustały; były dalej niepotrzebnie kontynuowane (i niepotrzebna była zbiórka podpisów pod kolejnym wnioskiem o referendum) jest nasza wspólna inicjatywa, klubów
PO i PSL-u, abyśmy dokonali stosownych zmian w Konstytucji RP, by po wsze czasy nie było wątpliwości w tej sprawie –
powiedział Jan Bury.

Poseł Jan Szyszko, były minister środowiska zaznaczył, że nie można wierzyć komuś, kto mówi: najpierw ukradniemy a potem zapiszemy w Konstytucji, że kraść nie można.

– Ta ustawa, która została zaproponowana przez PO i PSL jest skandaliczna pod względem procedur legislacyjnych. Cała procedura została załatwiona w przeciągu 26 godzin. Z drugiej strony łamie konstytucję co najmniej w 4 punktach. W związku z tym propozycja jest jasna: nie można ufać ludziom, którzy nie szanują konstytucji, którzy łamią tę konstytucję na porządku dziennym, a takimi organizacjami są PSL i PO. W związku z tym pierwsza propozycja: niech rząd wycofa się z tej haniebnej ustawy, a później będziemy rozmawiali o przyszłości Polskich Lasów Państwowych – mówił prof. Jan Szyszko.

Przypomnijmy, że trwa referendum w obronie polskich lasów i ziemi.

Posłowie PiS którzy je zainicjowali, szacują że do tej pory podpisało się pod nim 200 tys. obywateli.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl