Spotkanie PO-PSL

Dziś odbyło się spotkanie Premiera Donalda Tuska z Januszem Piechocińskim nowym szefem PSL. Rozmowy dotyczące dalszej współpracy PO-PSL odbędą się najprawdopodobniej jutro.

Poseł Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że prezes Piechociński zdecydowanie nie chce wejść do rządu. Przewodniczący PiS pyta zatem co z koalicją PO – PSL i zapowiada, że w styczniu Prawo i Sprawiedliwość złoży  wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska.

-Sytuacja jest bardzo poważna, dlatego że rząd źle działa i wotum nieufności wobec Waldemara Pawlaka jest w gruncie rzeczy wotum nieufności wobec rządu kolacji PO-PSL. Tak należy odbierać sygnał jaki delegaci PSL-u wysłali w ostatnia sobotę, i dlatego problem jaki stworzył się w rządzie ze względu na to że Waldemar Pawlak w tym rządzie dłużej być nie chce, a Janusz Piechociński do tego rządu nie chce wejść mówi bardzo wyraźnie. A zatem jest koalicja czy jej nie ma? Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie rządu ponadpartyjnego – powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Politycy PO zapewniają, że nie mają zamiaru poganiać koalicjanta we wskazaniu nowego kandydata na ministra gospodarki.

Janusz Piechociński powiedział, że kandydata do rządu wskaże Naczelny Komitet  Wykonawczy PSL, który wybrany ma zostać dopiero na posiedzeniu Rady Naczelnej Stronnictwa 1 grudnia.

Przew. Mariusz Błaszczak, stwierdził, że zwłoka i brak konkretnych decyzji przyczyniają się do pogarszania i tak bardzo złej sytuacji polskiej gospodarki.

 

-Dokładnie tydzień temu Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało debatę rolną. Byli tam przedstawicie środowisk związanych z Polską wsią, a więc przedstawicie związków zawodowych, samorządów rolniczych, bardzo krytycznie  oceniali działalność rządu Donalda Tuska. Poniechanie starań o to żeby wyrównać dopłaty dla rolników, uprzywilejowaniu spraw funduszu spójności kosztem wspólnej polityki rolnej i w efekcie bardzo prawdopodobna strata 70 mld zł w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, to jest negatywny wpływ poziom życia na wsi, obniżenie poziomu życia na wsi-  powiedział Mariusz Błaszczak.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl