PiS wyprzedza Platformę

PiS po raz kolejny w sondażu wyborczym wysunęło się na prowadzenie, PO notuje najniższe poparcie od 8 lat – wynika z najnowszego sondażu CBOS przeprowadzonego dla jednego z portali internetowych.   

Takie sondaże cieszą, ale w żaden sposób nie usypiają, podkreślają politycy największej partii opozycyjnej.

W maju na PiS zagłosowałoby 26 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach parlamentarnych; na PO głos oddałoby 23 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze dwie partie SLD – z 9 proc. poparciem i PSL, które w sondażu otrzymało 6 proc.

Szef komitetu wykonawczego PiS poseł Joachim Brudziński, źródła wzrostu poparcia upatruję w stanie w jakim znajduje się nasze państwo; za które odpowiada rząd PO-PSL.

– Jednym z elementów – który niewątpliwie ma wpływ na ten odczuwalny już w kolejnym badaniu, w kolejnych sondażach progres, czyli wzrost poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości – jest to co robimy konsekwentnie od wielu lat. Mam na myśli informowanie opinii publicznej i wyborców, że jest merytoryczna i programowa alternatywa wobec tych rządów, i wobec tego, co każdy z obywateli odczuwa w swoich portfelach i w swoich budżetach domowych – wskazuje Joachim Brudziński.

Politycy PiS w związku z niepokojącą sytuacją społeczną w naszym kraju wychodzą do wyborców. Przedstawiciele klubu PiS byli już w 123 powiatach. W sobotę na terenie Stoczni Szczecińskiej odbędzie się kolejna konferencja z cyklu alternatywa.

– Będziemy mówić o pracy – „Więcej pracy”, taki jest temat tej konferencji. Weźmie w niej udział prezes PiS Jarosław Kaczyński. O godz. 18.00 odbędzie się spotkanie otwarte w Policach. Sprawa jest niezwykle ważna. Chodzi o polską chemię, słyszymy o antypolskich działaniach, które mają na celu lobbowanie na rzecz Rosjan. (…) Kolejnego dnia w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie też w Gryfinie, tam gdzie ta władza i ten rząd próbuje likwidować Dolną Odrę, największy zakład energetyczny w północno-zachodniej Polsce – informuje Joachim Brudziński

RIRM

drukuj