Informacje dla kierowców autokarów i uczestników manifestacji.

Informacji organizacyjnych udziela Maciej Wąsik, radny m.st. Warszawa.

Jesteśmy po ustaleniach z policją, w jaki sposób zorganizować przyjazdy wszystkich tych, którzy chcą przyjechać do Warszawy na manifestację w obronie TV Trwam – informuje radny Maciej Wąsik.

Policja rekomenduje, żeby wszystkie autobusy, które przyjeżdżają z osobami na demonstrację miały tradycyjnie przyklejoną do szyby białą kartkę. Wówczas policja będzie wiedziała dokładnie, gdzie kierować te autobusy; a będziemy kierować się na Wisłostradę pod Zamek Królewski, skąd przejdziemy do Placu Zamkowego. Z tego miejsca wystarczy iść w kierunku ruchomych schodów, po wyjściu z nich znajdziemy się już na Placu Zamkowym. To jest bardzo charakterystyczne miejsce. Wisłostrada jest odcinkiem między Zamkiem Królewskim a Wisłą, i tam autobusy będą mogły się zatrzymać. Tam będzie można wysiąść i spokojnie przejść na Plac Zamkowy.

Później autobusy zostaną skierowane na trzy parkingi. Pierwszy to jest na ul. Grodzkiej pod mostem Śląsko-Dąbrowskim. Następny parking jest przy ul. Gagarina, trzeci to parking Torwar.

Kiedy manifestacja się zakończy, te autobusy dostaną sygnał i będą mogły podjechać w te miejsca w których wysiadaliśmy.

Na ten dzień zapowiadane są w Warszawie upały, będzie nawet 30 stopni, warto więc zabrać coś ochraniającego nasze głowy przed słońcem. Weźmy ze sobą również wodę. Będzie oczywiście pomoc medyczna. Mamy nadzieję, że nie będzie potrzebna, ale organizatorzy zapewniają ją. Warto wziąć ze sobą coś do siedzenia. Manifestacja będzie trwała kilka godzin, więc to również będzie jakieś udogodnienie.

Przypominamy, że to będzie manifestacja stacjonarna na Placu Zamkowym. Tam też będzie scena, będzie nagłośnienie, muzyka, koncerty. W manifestacji wezmą udział zacne postacie, których będzie można wysłuchać. Myślę, że będzie przede wszystkim wspaniały nastrój majowego podniosłego pikniku i będzie z nami ta idea obrony TV Trwam i Radia Maryja; tak żebyśmy w końcu zwyciężyli.

Gdyby ktoś się zgubił, proszę śmiało dzwonić pod numer 112. Warszawska policja na pewno udzieli pomocy, jeżeli będzie taka potrzeba podeśle pilota.

Maciej Wąsik, radny m.st. Warszawa 

drukuj