Zaproszenia na Manifestację w obronie Tv Trwam w Warszawie

Michał KarnowskiDzisiaj, kiedy większość Polaków może już oglądać programy na multipleksie widzimy, o jak dużą stawkę toczy się bitwa. Miejsce na multipleksie to możliwość docierania do milionów Polaków bez dodatkowych kosztów.

To także bezpłatny odbiór. Mamy na multipleksie kilkadziesiąt kanałów, wszystkie bardzo podobne. Odmówiono jednak na nim miejsca dla TV Trwam – stacji nowoczesnej, stacji z zapleczem technicznym, stacji z poparciem milionów Polaków.

Na to nie może być zgody. Myślę, że władza patrzy na reakcję ludzi i czeka. Liczy na to, że się zmęczą. Obserwuje, czy nie zlekceważą tematu, nie zapomną. Nie możemy na to pozwolić. Jeżeli nie będzie mediów katolickich to nie będzie komu mówić o ważnych sprawach, nie będzie można informować.

Dlatego tak ważna jest manifestacja zapowiedziana na 19 maja. Myślę, że powinni na nią dotrzeć zwłaszcza mieszkańcy Warszawy i okolic. Warto się spotkać, warto przypomnieć że Polacy popierają TV Trwam, że są z Ojcem Tadeuszem Rydzykiem, że są z twórcami tej stacji i w ogóle z rodakami.

Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której TV Trwam nie otrzyma miejsca na multipleksie. Wiemy jednak, że obecna władza jest zdolna do wielu rzeczy w związku z czym należy uczestniczyć w manifestacji. Naprawdę należy przyjść, przypomnieć i nie pozwolić, żeby TV Trwam w dalszym ciągu nie było na multipleksie.

Ja na pewno tam będę, zapraszam serdecznie.

Red. Michał Karnowski, tygodnik „Sieci”, portal „wpolityce.pl”. 

 


halina_labonarska_jasna_gWierzę, że to będzie piękne spotkanie ludzi sumienia, radosnych i wolnych. Jednocześnie bardzo zdeterminowanych, by bronić prawdy. Prawda stanowi o naszym człowieczeństwie i nie możemy ulegać złudzeniom, podszeptom – że te spotkania, marsze, podpisy nie zmienią naszej rzeczywistości.

Otóż zmienią, bo to porusza nasze serca, w których kryją się nasze pragnienia. Wtedy jesteśmy razem. Razem żądamy multipleksu dla TV Trwam, razem odrzucamy agresywny relatywizm, który atakuje nasze życie, nasze rodziny, naszą Ojczyznę – dlatego musimy być razem.

Nie mamy się czego obawiać. Nie lękajmy się; musimy mieć w sobie coś z orłów, ale tych prawdziwych.

Bądźmy razem 19 maja, na Placu Zamkowym!

Halina Łabonarska, aktorka

 


Katarzyna ŁaniewskaW wielu akcjach popierających TV Trwam brałam osobisty i czynny udział. Starałam się zachęcić ludzi, którzy tam byli i dać im słowo prawdy zawarte w poezji.

Zapraszam wszystkich na marsz, który odbędzie się na Placu Zamkowym. Myślę, że na tym spotkaniu nie powinno zabraknąć Warszawiaków.  Marsz będzie „wymuszał” na tych, od których zależy istnienie TV Trwam w przestrzeni wszystkich nowoczesnych środków i możliwości.

Dlaczego to mówię? To jest telewizja, która niesie za sobą słowo prawdy, a prawda nas wyzwala, czyli jest wolnością. Jest czymś, czego nie mamy w środkach tzw. masowego przekazu. Możemy bardzo obiektywnie patrzeć na różne sprawy. Taka telewizja jest niezwykle potrzebna, a Radio Maryja służy tysiącom osób starszego pokolenia.

W naszych marszach bierze udział również młode pokolenia, z czego się bardzo cieszę. Ludzie, którzy są sami w domu nie czują się samotni. Czują, że ktoś z nimi jest; że mogą się nawet z kimś modlić. Rozmowy niedokończone  są wspaniałą audycją. Do Polskiego punktu widzenia w TV Trwam zaprasza się ludzi naprawdę mądrych, wykształconych i mówiących językiem, który jest zrozumiały dla wszystkich. Nie mam wykształcenia ekonomicznego, ale rozumiem o czym mówią profesorowie.

Jestem gorącą zwolenniczką przede wszystkim tego, że możemy wybierać. Mamy prawo, jesteśmy obywatelami Polski. Jesteśmy patriotami, nie tymi nowoczesnymi – bo tego słowa „nowoczesny patriotyzm” nie rozumiem. Jesteśmy patriotami spod znaku Bóg, Honor i Ojczyzna.

Wydaje mi się, że te trzy słowa – które nam przewodzą – zmobilizują nas Warszawiaków do udziału w marszu „wymuszającym” na władzy istnienie i powszechną dostępność TV Trwam i Radia Maryja.

Katarzyna Łaniewska, aktorka

 


michalkiewicz_01Wszystkich, którzy są zainteresowani obroną wolności słowa w Polsce zapraszam do Warszawy na manifestację w obronie wolności mediów.

Proszę Państwa, udział w tej manifestacji będzie dowodem na to, że opinia publiczna nie jest zobojętniała na zagrożenia płynące dla wolności słowa w Polsce i dla wolności, i dla pluralizmu mediów. Nasza obecność będzie dowodem na to, że jesteśmy wyczuleni na te sprawy. Warto stawić się na tej manifestacji.

Red. Stanisław Michalkiewicz

 


Wojciech Reszczyński19 maja w Warszawie na manifestacji  spotkają się wszyscy ci, którzy w kwietniu i wrześniu ubiegłego roku protestowali w ulicznych marszach w obronie wolnych mediów i TV Trwam.

Niestety władza wciąż jest głucha na elementarne żądania społeczeństwa w sprawie wolności mediów i powszechnego odbioru TV Trwam.

Teraz, kiedy zobaczyliśmy jacy nadawcy i jakie programy telewizyjne są dostępne na darmowym multipleksie nasz protest nabiera jeszcze większego sensu. Chcemy oglądać TV Trwam; mieć do czynienia z uczciwą informacją, polską kulturą, sztuką oraz korzystać z wolności religijnej.

Zatem 19 maja zamanifestujmy jeszcze raz nasze dążenie do bycia wolnymi Polakami we własnym demokratycznym kraju.

red. Wojciech Reszczyński

 


Jerzy ZelnikZapraszam serdecznie, abyśmy zamanifestowali naszą potrzebę wolności, naszą potrzebą pełnej demokracji.

Obie te wartości są w Polsce ograniczane. Jak powiedział Jan Paweł II: „Wolności nie można posiadać – trzeba ją stale zdobywać, stale zdobywać”. Zdobywajmy ją wytrwale, odważnie, ponieważ dalece jesteśmy nieusatysfakcjonowani obecnym stanem posiadania tych wartości w Polsce. Zapraszam Państwa bardzo.

Jerzy Zelnik, aktor

drukuj