PSL przejmuje prezydencki projekt emerytalny

PSL przejmuje prezydencki projekt ustawy przewidujący możliwość przejścia na emeryturę przez osoby z co najmniej 40-letnim stażem składkowym – poinformował rzecznik klubu Jakub Stefaniak.

Szef ludowców Janusz Piechociński powiedział dziś, że jego klub musi jeszcze dopracować szczegóły. Poinformował, że został powołany zespół, który będzie pracował nad projektem.

Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny poseł PiS Stanisław Szwed ocenia, że to jest przedwyborcza zagrywka PSL-u. Dodaje, że wystarczy uchylić przepisy podnoszące wiek emerytalny Polaków.

– My dzisiaj, zgodnie z zapowiedziami prezydenta elekta Andrzeja Dudy, będziemy chcieli wycofać się z tego projektu. To jest najprostsze rozwiązanie. Do Sejmu będzie skierowany projekt prezydenta Andrzeja Dudy, jeżeli PSL zechce go poprzeć, to z naszymi głosami jesteśmy w stanie przywrócić poprzednie rozwiązanie. Co do samego projektu, to cieszymy się, że PSL go przejmuje. To dziwne, bo minister Kosiniak-Kamysz twierdził, że nic w tej sprawie nie można zrobić, że rozwiązania są bardzo dobre i że grozi nam jakaś zapaść, jeżeli będziemy wracać do poprzedniego stanu – powiedział poseł Stanisław Szwed.  

Wczoraj Kancelaria Prezydenta poinformowała, że wycofuje projekt z konsultacji.

Kancelaria uzasadniła, że z uwagi na wynik wyborów, prezydent nie powinien, jeśli nie jest to konieczne, podejmować istotnych decyzji do końca kadencji.  Posłowie PiS, SP i SLD komentują, że projekt był wyborczym blefem Komorowskiego.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl