fot. facebook.com

[TYLKO U NAS] R. Supiński: Tylko w 2019 r. woj. podlaskie otrzymało o ponad 100 mln zł więcej na rozwój dróg niż przez 7 lat rządów PO-PSL

Tylko w 2019 r. województwo podlaskie otrzymało 414 mln zł na infrastrukturę drogową. Wracając do poprzedniego rządu, to przez 7 lat ta kwota wynosiła 305 mln zł. Widzimy, jak wielka jest różnica. Tylko w jednym roku jest ponad 100 mln zł więcej niż przez 7 lat rządów koalicji PO-PSL – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Rafał Supiński, radny powiatu monieckiego.

Rafał Supiński odniósł się do założeń mechanizmu wprowadzonego przez premiera Mateusza Morawieckiego – Funduszu Dróg Samorządowych.

–  To program skierowany stricte do samorządów i ma na celu poprawę bezpieczeństwa i infrastruktury drogowej w mniejszych miejscowościach czy na wsiach. Skierowany jest przede wszystkim do gmin i powiatów. Jako radny powiatu, podejmując działania w samorządzie powiatowym, bardzo się cieszę, że taki Fundusz jest – wskazał radny powiatu monieckiego.

W samym województwie podlaskim jest to 414 mln zł, które zostały w tym roku przyznane naszym samorządom – dodał.

414 mln zł to są ogromne środki, bo chodzi tylko o 2019 r. Wracając do poprzedniego rządu, to przez 7 lat ta kwota wynosiła 305 mln zł. Widzimy, jak wielka jest różnica. W jednym tylko roku jest ponad 100 mln zł więcej niż przez 7 lat rządów koalicji PO-PSL. Widać wyraźnie, jak mocno województwo podlaskie zostało wsparte środkami – zwrócił uwagę gość „Aktualności dnia”.

Cieszymy się również, że środki docierają do powiatów, w tym do powiatu monieckiego – powiedział Rafał Supiński.

W tym roku powiat moniecki otrzymał wsparcie 10 mln zł na 10 inwestycji. W poprzednim miesiącu zakończył się nabór kolejnych wniosków – na 2020 r. Powiat moniecki złożył 12 projektów na kolejne 10 mln zł. Dofinansowanie z tego programu wynosi minimum 50 proc. Zatem wsparcie jest bardzo realne i przekłada się na to, czego mieszkańcy potrzebują najbardziej, czyli na dobrą infrastrukturę – podkreślił radny powiatu monieckiego.

 

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Rafała Supińskiego można odsłuchać [tutaj].

 

Radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl