Dziś pierwsze merytoryczne posiedzenie „gabinetu cieni” PO

„Gabinet cieni” Platformy Obywatelskiej zbiera się dziś na pierwszym merytorycznym posiedzeniu. Tematami spotkania mają być m.in. plany rządu Beaty Szydło dotyczące zmian w kwocie wolnej od podatku, a także plany resortu zdrowia ws. utworzenia sieci szpitali.

Powołany w połowie listopada „gabinet cieni” Platformy zainaugurował działalność w zeszły czwartek.

Oprócz cotygodniowych posiedzeń plenarnych, członkowie „gabinetu cieni” PO mają w planach serię konferencji prasowych podsumowujących rok pracy poszczególnych resortów rządu premier Beaty Szydło.

W niedzielę ocenili minione 12 miesięcy pracy Ministerstwa Zdrowia, a w poniedziałek – Ministerstwa Edukacji.

Spotkanie „gabinetu cieni” Platformy Obywatelskiej nie będzie merytoryczne, lecz będzie sprowadzało się wyłącznie do krytykowania rządu – ocenia poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski.

– Jeżeli mówią, że są rządem na emigracji, czyli takim, który ma pokazać jakiś plan, to powinni wskazać, co można zrobić i w jaki sposób. Pokazywali przez osiem lat i niewiele z tego wyszło, poza różnymi likwidacjami, upadłościami oraz kompromitacjami zakończonymi aferami. Teraz wygodnie siedzą w fotelach opozycji i krytykują, ale nie mają dla Polski żadnego planu, z wyjątkiem jednego: zły PiS, trzeba go zniszczyć, żeby było tak, jak było. Obawiam się, że to będzie tylko i wyłącznie gadanina, krytykanctwo oraz brak pomysłów – zaznacza Marek Suski.

Zaprezentowany przed dwoma tygodniami „gabinet cieni” PO, który ma na bieżąco recenzować pracę rządu Beaty Szydło – to prawie 50 osób .

„Premierem” jest Grzegorz Schetyna, dwóch „wicepremierów” to : Ewa Kopacz i Tomasz Siemoniak. W pozostałym składzie gabinetu cieni Platformy wchodzi 21 „ministrów” oraz ich zastępców.

RIRM

drukuj