Sejmowe komisje śledcze zajmą się aferami PO?

W Sejmie może wkrótce powstać kilka komisji śledczych, w tym ta, która miałaby zbadać sprawę afery podsłuchowej. O potrzebie rozważenia takiej koncepcji miał mówić – jak podaje PAP – prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, na spotkaniu partii w Jachrance.

Za rządów  koalicji PO–PSL byliśmy świadkami m.in. afer: Amber Gold, taśmowej czy hazardowej. Teraz na jaw wyszło, że służby podsłuchiwały dziennikarzy. Do tej pory afery nie zostały wyjaśnione.

Dr Lech Jańczuk, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, podkreśla, że im wcześniej rząd PiS-u wyjaśni te afery, tym lepiej.

– W tej chwili trwa dosyć ostra nagonka na rząd PiS nie tylko tutaj na arenie Polski, ale dołączają się do tego również zachodnie korporacje. Myślę, że im wcześniej takie działania zostaną poczynione, tym lepiej. Jeżeli to się rozłoży w czasie i te kwestie zostaną rozmyte, to być może nigdy nie uda się wyjaśnić tej czy innych afer. Im wcześniej, tym lepiej – póki jest jeszcze tak duży entuzjazm poparcia dla rządu PiS wśród społeczeństwa polskiego – wskazuje dr Lech Jańczuk.

Parlamentarzyści w podwarszawskiej Jachrance rozmawiają o najbliższych planach partii.  Dziś zaplanowane jest spotkanie z premier Beatą Szydło i ministrami jej rządu.

 

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj