fot. PAP/Marcin Bielecki

D. Matecki: Partie lewicowe spaja głównie nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości. One chcą federalizacji Unii Europejskiej, czyli w pewien sposób likwidacji państwa polskiego

Partie lewicowe spaja głównie nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości. One chcą federalizacji Unii Europejskiej, czyli w pewien sposób likwidacji państwa polskiego. My jesteśmy temu bardzo przeciwni. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że wszystkie niewygodne dla Polski rozwiązania unijne będziemy wetować, dlatego opozycja popiera w Parlamencie Europejskim dążenie do likwidacji weta. Chcą, żeby Polska całkowicie znalazła się pod butem Brukseli. Oni są przepełnieni nienawiścią i pokazują to na każdym kroku. My musimy z nimi wygrać. Niezwykle ważne jest to, aby 15 października pójść i zagłosować na Zjednoczoną Prawicę, żeby miała samodzielną większość. To jest ważne pod kątem walki o polską suwerenność, bo jeśli opozycja dojdzie do władzy, to możemy stracić nie tylko suwerenność, ale może dojść także do sprywatyzowania polskich spółek – wskazał Dariusz Matecki, radny Szczecina z Suwerennej Polski, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W niedzielę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Miliona Serc, którego organizatorem był Donald Tusk.

Wydarzenie to zostało zorganizowane na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi, aby zniechęcić Polaków do głosowania na Zjednoczoną Prawicę.

Donald Tusk jest kłamcą. To człowiek, który kłamie na wielu etapach swojej działalności. On kłamie na temat Lasów Państwowych, sytuacji międzynarodowej Polski, to człowiek, który kłamie nawet na temat liczby uczestników swojego marszu. Dzisiaj wszyscy mamy internet i każdy może zobaczyć, ile osób było na marszu. Wszyscy widzimy wulgarne sceny oraz to, w jaki sposób obrażani są wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. To są najbardziej podłe wulgaryzmy, których oni używają przy małych dzieciach. Dzieci ubierane są w stroje z ośmioma gwiazdkami, czyli ze skrajnie wulgarnym hasłem. Donald Tusk podaje, że w niedzielnym marszu wzięło udział milion ludzi. Policja wskazuje jednak, że na samym placu było 60 tysięcy, a w marszu mogło iść około 100 tysięcy osób. To jest jedna dziesiąta tego, co mówi lider Platformy Obywatelskiej. Marsz ten miał być wydarzeniem, które da zwycięstwo opozycji, a okazał się totalną klapą – oznajmił Dariusz Matecki.

Partie lewicowe pałają nienawiścią do Prawa i Sprawiedliwości. Chcą za wszelką cenę doprowadzić do tego, aby Polska podporządkowała się przepisom Unii Europejskiej. Liderzy Zjednoczonej Prawicy podkreślają, jak ważne jest, aby wziąć udział w wyborach i odpowiednio oddać swój głos, bo w przeciwnym wypadku Polska może stracić suwerenność.

Partie lewicowe spaja głównie nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości. One chcą federalizacji Unii Europejskiej, czyli w pewien sposób likwidacji państwa polskiego. My jesteśmy temu bardzo przeciwni. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że wszystkie niewygodne dla Polski rozwiązania unijne będziemy wetować, dlatego opozycja popiera w Parlamencie Europejskim dążenie do likwidacji weta. Chcą, żeby Polska całkowicie znalazła się pod butem Brukseli. Oni są przepełnieni nienawiścią i pokazują to na każdym kroku. My musimy z nimi wygrać. Niezwykle ważne jest to, aby 15 października pójść i zagłosować na Zjednoczoną Prawicę, żeby miała samodzielną większość. To jest ważne pod kątem walki o polską suwerenność, bo jeśli opozycja dojdzie do władzy, to możemy stracić nie tylko suwerenność, ale może dojść także do sprywatyzowania polskich spółek –powiedział radny miasta Szczecina z Suwerennej Polski.

Dariusz Matecki przypomniał, z czym kojarzy się Platforma Obywatelska w gospodarce Pomorza Zachodniego.

Platforma Obywatelska w gospodarce Pomorza Zachodniego kojarzy się z inwestorami z Kataru, których w rzeczywistości nie było i z zamknięciem stoczni szczecińskiej. My kojarzymy się z gazoportem w Świnoujściu, Baltic Pipe, nowymi blokami energetycznymi. To są kluczowe inwestycje z punktu widzenia całego państwa (…). W referendum wyzywamy do tego, żeby głosować cztery razy na „nie” (…). Osobiście uważam, że kapitał ma wielkie znaczenie przede wszystkim w strategicznych elementach gospodarki takich, jak energetyka, bo to jest niezwykle ważne w czasach różnych kryzysów (…). Będziemy bronić nie tylko polskich przedsiębiorstw, ale również polskiego munduru, bo to jest niezwykle ważne w kontekście całości naszego programu. Jeśli ktoś dopuszcza do tego, aby znieważać polskich żołnierzy, strażników granicznych, służbę więzienną, policjantów, to taka osoba pluje na tego orzełka, którego oni noszą na swoim mundurze – mówił gość „Aktualności dnia”.

Całą rozmowę z Dariuszem Mateckim można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl