fot. PAP/EPA

Meksyk: liczba zabitych wskutek zawalenia się dachu kościoła wzrosła do 15

Do 15 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się dachu kościoła podczas Mszy świętej w mieście Madero, w meksykańskim stanie Tamaulipas, na północnym zachodzie kraju. Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę podczas nabożeństwa w wypełnionej wiernymi świątyni.

Jak wynika z informacji meksykańskiej obrony cywilnej przekazanych stacji telewizyjnej Azteca, do poniedziałkowego popołudnia potwierdzono zgon 15 osób, które przebywały w świątyni w trakcie wypadku.

Z ustaleń stacji telewizyjnej wynika, że spod gruzów wydobyto dotychczas 10 osób uwięzionych po zawaleniu się konstrukcji świątyni. W sumie rannych zostało w zdarzeniu około 60 osób.

Relacjonująca akcję ratowniczą stacja odnotowała, że w dalszym ciągu brak precyzyjnych informacji co do liczby osób, które znajdowały się w kościele w chwili zawalenia się budowli. W momencie katastrofy dobiegała końca uroczystość sakramentu chrztu.

Krajowa Służba Sejsmologiczna Meksyku wykluczyła, aby w momencie zawalenia się dachu w rejonie świątyni miało dojść do trzęsienia ziemi.

Władze stanu Tamaulipas przypuszczają, że najbardziej prawdopodobną przyczyną tragicznego zdarzenia była wada konstrukcji obiektu.

Wybudowany w 1993 r. kościół przed dziesięcioma laty poddany został remontowi. Do czasu niedzielnej tragedii nic nie wskazywało jednak, aby w budowli były mankamenty konstrukcyjne.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl