Meksyk: nacjonalizacja Bazyliki Matki Bożej w Guadalupe

Meksykańscy biskupi zgodzili się na nacjonalizację Bazyliki Matki Bożej w Guadalupe. W ten sposób uregulowany zostanie status prawny tej świątyni.

Wybudowana w 1976 r., nigdy nie została wpisana do katastru nieruchomości jako własność Kościoła. Uniemożliwiało to obowiązujące wówczas skrajnie antykościelne prawo.

Uchwalone w 1992 r. nowe prawo o kulcie religijnym przewiduje, że wybudowane przed tą datą budynki kościelne są własnością państwa, choć użytkownikiem nadal pozostaje Kościół. To samo stanie się teraz z bazyliką Matki Bożej w Gaudalupe. Będzie ona własnością federalną, lecz o jej użytkowaniu będą decydować archidiecezja miasta Meksyk i episkopat.

RadioWatykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl