Meksyk: Silny huragan Raymond zbliża się do południowego wybrzeża

Huragan Raymond zbliżył się w poniedziałek do położonej nad Pacyfikiem południowej części Meksyku. Władze nakazały zamknięcie portów, szkół i ewakuację setek ludzi. 

Cyklon znajduje się nad oceanem, około 150 kilometrów od plaż kurortu Zihuatanejo i Acapulco, i bardzo wolno, z prędkością 4 km/h, przemieszcza się na wschód. Jest silny; porywy towarzyszących mu wiatrów osiągają prędkość 205 km/h. Meksykańskie służby meteorologiczne podają, że zbliży się do lądu, po czym wróci nad ocean.

W Acapulco, gdzie wciąż usuwane są zniszczenia po poprzednim huraganie i powodziach, ulewy zdają się nie mieć końca. Na wybrzeżu obowiązuje pogotowie huraganowe; z północnej części stanu Guerrero ewakuowano 800 osób.

Władze obawiając się nowych powodzi zamknęły szkoły i zalecają mieszkańcom opuszczenie terenów narażonych na zalanie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl