pixabay.com

W Meksyku odbył się „Marsz dla Życia”

Ulicami Meksyk w pierwszą sobotę maja przeszedł „Marsz dla Życia”. W ten sposób obrońcy życia domagali się zniesienia tzw. aborcji i prawa do godnego życia każdego Meksykanina od poczęcia do naturalnej śmierci. Na transparentach przewijały się hasła „Dzielna kobieto, broń niewinne dzieci” czy  „Ocalmy dwa życia”

„Pierwszym prawem jest życie” – to główne hasło tegorocznego wydarzenia. Choć odbyło się ono w wersji hybrydowej ze względu na obostrzenia, to w marszu – według organizatorów – uczestniczyło 40 tys. osób.

https://twitter.com/Kineret44561147/status/1523409196368072705

„Masz dla Życia” był w pewien sposób manifestacją sprzeciwu wobec wyroku Sądu Najwyższego, który w minionym roku orzekł, że uznanie tzw. aborcji za przestępstwo jest niezgodne z konstytucją Meksyku.

Meksykanie poprzez to wydarzenie chcieli zwrócić również uwagę na kobiety, które zmarły w wyniku tzw. aborcji, ale także domagali się szacunku dla człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Wskazywali także na respektowanie prawa do sprzeciwu sumienia lekarzy, którzy nie chcą zabijać nienarodzone dzieci.  Obrońcy życia z Meksyku zaznaczają, że nikogo nie można zmuszać do działań niezgodnych z ich sumieniem, a tym bardzo do przestępstwa w imieniu prawa.

Za organizację „Marszu dla Życia” w Meksyku odpowiada Pasos por la Vida. Rzecznik tej organizacji, Pilar Rebollo, zwróciła uwagę także na kwestię wspierania kobiet w ciąży i matek samotnie wychowujących swoje dzieci. Wskazała ona również, że w tym wielomilionowym mieście brakuje przedszkoli, szkół, kompleksowej opieki nad pracującymi studentami i bezrobotnymi.

Wiele osób łączyło się w „Marszu dla Życia” poprzez media społecznościowe. Chcieli w ten sposób wyrazić swoje poparcie dla poglądów pro-life. Swoją aprobatę wyrazili również meksykańscy księża biskupi.

Marsz.info/Aciprensa.com

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl