fot. Joanna Hadam

Już niebawem „Marsz dla Życia” w Meksyku

7 maja 2022 roku w Meksyku odbędzie się „Marsz dla Życia”. W ten sposób obrońcy życia będą domagać się zniesienia aborcji i prawa do godnego życia każdego Meksykanina od poczęcia do naturalnej śmierci. Do włączenia się w marsz  księży i wiernych zachęcają biskupi archidiecezji Meksyku.

Jak bardzo potrzebna jest manifestacja poglądów pro-life, pokazuje prawo obowiązujące w Meksyku. W tym mieście można zabić dziecko na żądanie do 12. tygodnia ciąży. Przepisy obowiązują od 2007 roku. Dlatego ulicami Meksyku w pierwszą sobotę maja przejdzie „Marsz dla Życia”.


W promocję wydarzenie włączyli się biskupi, którzy zachęcają do wzięcia udziału w marszu. Skierowali nawet oficjalny list, w którym sprzeciwiają się procederowi tzw. aborcji i cierpieniu niewinnych dzieci.

Ks. bp Héctor Pérez Villarreal, biskup pomocniczy miasta Meksyk, podkreślił, by „nie szczędzić wysiłków i promować każdy rodzaj wsparcia, jaki można zaoferować kobietom, dzieciom i rodzinom w trudnej sytuacji, które widzą, że ich prawo do godnego życia jest zagrożone”.

– Poprzez „Marsz dla Życia” domagamy się od władz kraju i stolicy Meksyku zniesienia aborcji stolicy Meksyku i w pozostałych stanach, które ją stosują– podkreślił duchowny.

Biskupi wystosowali również prośbę do rządzących, aby skupili się na polityce rodzinnej, a także objęli większą opieką kobiety w ciąży, które znajdują się w trudnej sytuacji. Apelują również do wyeliminowania dyskryminacji kobiet. Poruszyli także kwestię zagwarantowania pracownikom służby zdrowia możliwości korzystania z klauzuli sumienia.

Za organizację „Marszu dla Życia” w Meksyku odpowiada organizacja Pasos por la Vida.

Marsz.info/Aciprensa.com

 

drukuj

Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl