Protest fundacji Pro-Prawo do Życia

W Nowym Sączu odbył się protest fundacji Pro- Prawo do Życia oraz Prawicy Rzeczpospolitej przeciwko postawie parlamentarzystów PO. Głosowali oni w Sejmie przeciwko tzw. ustawie antyaborcyjnej.

Posłowie Andrzej Czerwiński, Marian Cycoń i Andrzej Gut-Mostowy w pierwszym głosowaniu opowiedzieli się za ustawą likwidującą w naszym kraju możliwość zabijania dzieci nienarodzonych ze względów eugenicznych. Jednak podczas kolejnego głosowania pierwszy z nich opowiedział się za odrzuceniem ustawy a pozostali wstrzymali się od głosu.

Chcemy pokazać zarówno naszym mieszkańcom jak też posłom, że oczekujemy konsekwencji w pewnych postawach. Są postawy, które nie są na sprzedaż i których nie można zmieniać z dnia na dzień – powiedział Wiesław Prostko, współorganizator protestu.

Pikieta rozpoczęła się na Rynku Nowego Sącza przy pomniku Jana Pawła II. Uczestnicy protestowali w milczeniu – powiedział Wiesław Prostko.

– Protestowaliśmy w sposób milczący. Jednocześnie zbieraliśmy podpisy pod listami protestacyjnymi, które przekażemy do biur poselskich. Na początku wysłuchaliśmy fragmentu homilii Ojca Św. Jana Pawła II, którą wygłosił w Kaliszu. Chcemy przypomnieć, że 8 lat temu to był taki czas kiedy PO mówiła, że jest pierwszą partią na świecie, która pielgrzymuje do papieża. Podczas protestu chcemy przypomnieć słowa Ojca św., który wówczas mówił o ochronie życia –informował Wiesław Prostko.

Wypowiedź Wiesława Prostko

Audio MP3
Pobierz

RIRM

List protestacyjny do posłów

drukuj