Pigułka „dzień po” nie jest lekiem! Podwójne działanie tabletki

Pigułka „dzień po” nie jest lekiem, a Polska nie jest zobowiązana do wprowadzenia środka bez recepty – podkreśla Zespół ds. Bioetycznych KEP. Eksperci wyjaśniają podwójny mechanizm jego działania, który prowadzi do wydalenia zarodka ludzkiego z ustroju matki i jego śmierć.

Rodzice są zobowiązani do sprzeciwu wobec swobodnego obrotu preparatu inwazyjnego i niebezpiecznego dla rozwoju psychoseksualnego nieletnich.

Stosowanie tzw. antykoncepcji doraźnej propaguje swobodę seksualną i brak odpowiedzialności za podejmowanie relacji intymnych” – czytamy w stanowisku Zespołu.

Trzeba zdecydowanie mówić o destrukcyjnym działaniu tego preparatu oraz prawdę o tzw. antykoncepcji, czyli zabijaniu dzieci nienarodzonych – zwraca uwagę ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Bioetyk, dodał, że zadziwiająca jest postawa polskiego rządu w tej sprawie.

Absolutnie nie można traktować tego środka jako terapeutyczny. On niczego nie leczy, on natomiast niszczy poczęte życie. Dostępność do tego środka powoduje, że osoby młode bez najmniejszej odpowiedzialności mogą po niego sięgać. Nie jest wymagana tutaj wizyta u lekarza, nie jest wymagana tutaj żadna procedura, która hamowałaby takie decyzje. Buduje się czy rozszerza się budowanie mentalności antynatalistycznej. To po prostu powoduje, że młodzi ludzie coraz bardziej są przekonywani w ten sposób do tego, że z miłością czy z pożyciem seksualnym nie wiąże się żadna odpowiedzialność, a więc, że pożycie seksualne jest oderwane od miłości i odpowiedzialności – zwraca uwagę ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Eksperci zespołu KEP wskazują, że stosowanie środka, który skutkuje śmiercią zarodka, można uznać za zachowanie bezprawne i karalne. Z punktu widzenia nauczania moralnego Kościoła, stosowanie tzw. pigułki dzień po jest grzechem ciężkim.

Eksperci apelują do ludzi dobrej woli o pomoc „w kształtowaniu prawidłowej oceny rzeczywistości dotyczącej tzw. antykoncepcji doraźnej.

* * *

Stanowisko Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski w sprawie dopuszczenia do swobodnego obrotu handlowego pigułki postkoitalnej [CZYTAJ]


TV Trwam News/RIRM

drukuj