Czarna lista

www.eugenicy.pl – tak będzie się nazywać strona internetowa, na której znajdą się informacje o posłach głosujących za uśmiercaniem dzieci w ramach tzw. przesłanki eugenicznej.

Stronę opracowuje Fundacja PRO – Prawo do Życia; są na niej zdjęcia posłów, którzy nie tak dawno opowiedzieli się za prawem do zabijania dzieci niepełnosprawnych. Obok nich będą fotografie małych ofiar aborcji eugenicznych – zabitych chorych dzieci.

– Chodzi o to – tłumaczy Mariusz Dzierżawski, członek Rady Fundacji PRO – Prawo do Życia, by i posłowie, i ich wyborcy zdali sobie sprawę z tego, że to głosowanie ma przełożenie na konkretne realia. – Będziemy pokazywać skutki tego głosowania. Osobną kategorią będą posłowie, którzy z tchórzostwa w ogóle nie głosowali, tak jak m.in. poseł Ireneusz Raś, który tak często podkreśla swoją przynależność do wspólnoty Kościoła katolickiego – mówi Dzierżawski.

– Liczymy na współpracę środowisk lokalnych, mamy nadzieję, że uzyskamy konkretne informacje o posłach, którzy lubią pokazywać się publicznie jako katolicy, a popierają mordercze ustawy – dodaje.

Na stronie znajdą się też ulotki poświęcone każdemu posłowi, pokazujące zabójcze skutki obowiązującego prawa. Będzie można je wydrukować i rozpowszechnić w lokalnym środowisku.

Fundacja powołuje się na najnowsze badania CBOS pokazujące, że aż 75 proc. Polaków potępia aborcję. Tymczasem wybrani przez społeczeństwo parlamentarzyści opowiedzieli się za jej legalizacją. Mowa oczywiście o odrzuconym już w pierwszym czytaniu obywatelskim projekcie ustawy uszczelniającym prawo aborcyjne; pod koniec września koalicja Platformy Obywatelskiej, SLD, Ruchu Palikota i części PSL odrzuciła obywatelski projekt nowelizacji ustawy O planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, wprowadzający zakaz aborcji eugenicznej. Zabrakło 52 głosów. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji PRO – Prawo do Źycia. Zebrano pod nim 450 tys. podpisów. Za jego odrzuceniem opowiedzieli się wszyscy obecni na sali posłowie Ruchu Palikota (34), SLD (22) oraz zdecydowana większość posłów Platformy (169).

– Aż 233 posłów głosowało za utrzymaniem prawa do zabijania dzieci niepełnosprawnych jeszcze przed narodzeniem. Zamierzamy dotrzeć do wyborców z informacją o każdym z tych posłów, którzy zagłosowali za prawem do zabijania chorych dzieci – podkreśla Dzierżawski.

Anna Ambroziak

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl