Meksykański prezydent złożył D. Trumpowi kondolencje w zw. z masakrą w Las Vegas

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto złożył w środę telefonicznie kondolencje prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi i zapewnił o solidarności w związku z niedzielną masakrą w Las Vegas oraz z katastrofalnymi skutkami huraganu Maria – poinformował Reuters.

Prezydent Meksyku podziękował także przywódcy Stanów Zjednoczonych za pracę amerykańskich ratowników i ekspertów, którzy przybyli z misją pomocową do Meksyku po tragicznym trzęsieniu ziemi. W wyniku tej tragedii z 19 września zginęło prawie 370 osób.

Meksyk z kolei, pomagając Portoryko, przesłał środki finansowe i zapewnił pomoc elektryków przy usuwaniu szkód spowodowanych przez huragan Maria – poinformował Reuters, cytując oświadczenie biura prezydenta Nieto.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl