fot. pixabay.com

231 nielegalnych migrantów z Gwatemali stłoczonych w przyczepie TIR-a

Podczas rutynowej kontroli drogowej na szosie w stanie Puebla w środkowym Meksyku funkcjonariusze meksykańskiego Krajowego Instytutu ds. Migracji zatrzymali TIR-a, z którego przyczepy wydobywały się desperackie wołania o pomoc. Okazało się, że w środku było 231 nielegalnych migrantów z Gwatemali.

Służby po zatrzymaniu samochodu stwierdziły brak w nim wystarczającej wentylacji. Wewnątrz naczepy było 138 dzieci.

Jak podała agencja Associated Press, w ostatnich tygodniach niesłychanie nasiliły się na terenie Meksyku próby nielegalnego przewożenia imigrantów z ubogich krajów Ameryki Środkowej na granicę ze Stanami Zjednoczonymi.

Utrudnia to, według AP, podejmowane ostatnio przez władze USA i Meksyku próby uregulowania i legalizacji napływu imigrantów z ubogich krajów Środkowej Ameryki graniczących z Meksykiem.

W pierwszej połowie 2023 roku władze meksykańskie zatrzymały 240 000 migrantów bez pozwoleń na przekroczenie granicy; w ciągu całego ubiegłego roku liczba ta wyniosła 444 000.

Z 75 000 nielegalnych imigrantów, którzy starali się w tym czasie o pozwolenie na pozostanie w Meksyku, odesłano z powrotem do krajów pochodzenia 31 000 osób.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl