USA: Donald Trump grozi zamknięciem granicy, jeśli Meksyk nie zatrzyma imigrantów

Prezydent USA Donald Trump ostrzegł w czwartek, że wyśle wojsko i zamknie granicę z Meksykiem, jeśli ten kraj nie powstrzyma grup imigrantów z Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru zmierzających do Stanów Zjednoczonych.

„Muszę w najmocniejszych słowach prosić Meksyk o powstrzymanie tej nawały – a jeśli nie jest w stanie tego zrobić, wyślę wojsko i ZAMKNĘ NASZĄ POŁUDNIOWĄ GRANICĘ” – napisał na Twitterze amerykański prezydent.

W związku z tym, że przez Gwatemalę i Meksyk zmierza w kierunku amerykańskiej granicy karawana kilku tysięcy emigrantów z Hondurasu, Donald Trump zagroził wstrzymaniem pomocy regionalnej, a w serii napisanych w czwartek tweetów zasugerował, że od rozwiązania tej sprawy uzależnia ratyfikację nowo uzgodnionej umowy o wolnym handlu (USMCA), która ma zastąpić NAFTA.

„Atak na naszą Południową Granicę, w tym masowe przenikanie kryminalnych elementów i NARKOTYKÓW, jest dla mnie jako prezydenta znacznie ważniejsze niż handel czy USMCA. Mam nadzieję, że Meksyk zatrzyma tę nawałę na swojej Północnej Granicy” – napisał Donald Trump.

W piątek do Meksyku na rozmowy z prezydentem tego kraju Enrique Peną Nieto ma przybyć amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo.

Zatrzymanie nielegalnej imigracji, a także budowa muru na granicy należały do głównych obietnic wyborczych w czasie kampanii prezydenckiej z 2016 r.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl