fot. PAP/EPA

Meksyk: 18 osób, w tym burmistrz, zginęło w ataku w mieście San Miguel Totolapan

Uzbrojeni napastnicy zabili 18 osób w mieście San Miguel Totolapan w stanie Guerrero na południu Meksyku; wśród zabitych jest burmistrz – poinformowała w środę wieczorem czasu lokalnego stanowa prokurator generalna, Sandra Valdovinos.

Za atakiem stoi prawdopodobnie lokalna organizacja przestępcza Los Tequileros.

Napastnicy zablokowali ciężarówkami i autobusami ulice prowadzące do ratusza, by utrudnić dojazd siłom bezpieczeństwa. Na fasadzie ratusza pozostały ślady po pociskach.

Wśród ofiar śmiertelnych ataku jest także ojciec burmistrza, dwaj ochroniarze i szef policji miejskiej.

„Ten atak na burmistrza i urzędników miejskich nie pozostanie bezkarny” – zapewniła na Twitterze gubernator stanu Guerrero, Evelyn Salgado.

Od 2006 roku, gdy rząd Meksyku rozpoczął kontrowersyjną operację militarną przeciw kartelom w wojnach narkotykowych, zginęło około 340 tys. osób. Większość tych zabójstw przypisywana jest organizacjom przestępczym.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl