Kopia ikony Jasnogórskiej przebywa w Meksyku

Od kilku dni kopia ikony Jasnogórskiej peregrynuje ulicami metropolii meksykańskiej, towarzysząc obrońcom życia w modlitwie przed  placówkami aborcyjnymi.

W ramach akcji „40 dni dla życia” modlitwa prowadzona jest nieustannie przez całą dobę.  Potrwa nieprzerwanie, aż do Niedzieli Palmowej.

Tego dnia w sposób szczególny Meksykanie będą też celebrować Dzień Świętości Życia – podkreśla Ewa Kowalewska, międzynarodowy koordynator Peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu”.

– Dzień Świętości Życia będzie tam szczególnie obchodzony. Na zakończenie „40 dni dla życia” – modlitwy pod klinikami aborcyjnymi w stolicy Meksyku – odbędą się wielkie uroczystości w Guadalupe. Weźmie w nich udział ikona Jasnogórska. Będzie to spotkanie dwóch Matek o ciemnym obliczu – wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej i wizerunku niewykonanego ludzką ręką w Meksyku – powiedziała Ewa Kowalewska.

Matka Boża Częstochowska w kopii ikony Jasnogórskiej, dotychczas przemierzyła blisko 150 tys. km „Od oceanu do oceanu” w obronie wartości życia.

RIRM

drukuj