Trwają marsze dla Życia i Rodziny

Ulicami kolejnych miast przejdą dziś Marsze dla Życia i Rodziny. Swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości rodzinnych wyrażą dziś mieszkańcy Wołomina, Piotrkowa Trybunalskiego. Marsz odbędzie się także w Łasku.

Podczas manifestacji, pod hasłem „Kierunek rodzina” – uczestnicy marszów będą również zwracać uwagę na dramatyczną sytuację demograficzną Polski – mówi Jarosław Kniołek z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, koordynator marszów.

– Marsze swoje apogeum miały 26 maja. Wszystkie odbywały się pod hasłem „Kierunek rodzina”. Jest to hasło, które ma swoje źródło w bardzo niepokojącej przesłance, jaką jest fatalny stan demograficzny, w jakim Polska się znalazła. Chcemy przez to hasło zwrócić uwagę Polaków, że warto mieć dzieci, warto się otworzyć na życie, być odważnym i na nie się zdecydować. Z drugiej strony chcemy, żeby to hasło też przyświecało sprawującym władzę w tworzeniu prawa tak, żeby takie ramy systemowe stwarzać by te decyzje o ojcostwie i macierzyństwie Polakom ułatwiać – powiedział Jarosław Kniołek.

W ciągu roku podwoiła się liczba miast, w których manifestują zwolennicy wartości rodzinnych. W ubiegłym roku marsze dla Życia i Rodziny zorganizowano w 50 miastach, w tym aż w 107.

Jutro marsze w obronie życia i rodziny przejdą m.in. w Katowicach, Pszczynie, Jastrzębiu Zdroju, Wodzisławiu Śląskim, Tarnowie, Raciborzu, Gnieźnie, Nysie i Jeleniej Górze

RIRM

drukuj