Papież Franciszek: Błogosławcie tych, którzy się o was troszczą

Do uczenia się dziękczynienia i błogosławienia Bogu – zachęcił Ojciec Święty Franciszek podczas wizyty w szpitalu pediatrycznym w mieście Meksyk.

W przemówieniu Biskup Rzymu nawiązał do spotkania św. rodziny ze starcem Symeonem podczas ofiarowania Jezusa w świątyni. „Ujrzenie Dzieciątka wywołało w starcu uczucie dziękczynienia i błogosławieństwa” – zauważył Ojciec Święty.

– Symeon jest dziadkiem, który uczy nas dwóch podstawowych rzeczy: dziękczynienia i błogosławienia. Dziś ja błogosławię wszystkich was tutaj obecnych. Ale także wy musicie nauczyć się błogosławić tych, którzy się o was troszczą. Prosić Jezusa, aby troszczyć się o nich, tak jak oni troszczą się o was – powiedział papież Franciszek.

Wcześniej w Ecatepec Ojciec Święty sprawował Mszę św. W homilii zachęcał do nawrócenia, przestrzegając przed pokusą bogactwa, próżności i pychy.

Następnie podczas rozważań przed modlitwą Anioł Pański zastępca Chrystusa na ziemi zachęcił wiernych do realizacji wezwania Mojżesza, by w chwili zbiorów i pierwszych plonów nie zapominali o swoich korzeniach. Przypomniał także apel bł. Pawła VI, który w 1970 r. mówił o podejmowaniu wysiłków na rzecz poprawy sytuacji osób w potrzebie.

– Chcę zaprosić was dziś ponownie, abyście znaleźli się na pierwszej linii, przodowali we wszystkich inicjatywach pomagających uczynić z tej błogosławionej ziemi meksykańskiej – ziemię możliwości, z której nie trzeba emigrować, żeby marzyć. Gdzie nie trzeba być wyzyskiwanym, aby pracować, a rozpacz i ubóstwo wielu nie musi skłaniać do oportunizmu nielicznych. Ziemi, która nie musi opłakiwać mężczyzn i kobiet, młodzieży i dzieci wpadających w ręce i niszczonych przez handlarzy śmierci – akcentował papież Franciszek.

Dziś kolejne dwa punkty pięciodniowej pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do Meksyku. W stanie Chiapas papież będzie przewodniczył Mszy św. dla Indian. Następnie odwiedzi katedrę, a później w Tuxtla Gutiérrez spotka się z rodzinami. 12. podróż zagraniczna zakończy się w środę. Transmisję przeprowadzają Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl