fot. twitter.com

Papież Franciszek: Piękno i tajemnica stworzenia rodzą w sercu człowieka pierwszy odruch, który wzbudza modlitwę

Ojciec Święty Franciszek kontynuował dziś cykl katechez poświęconych modlitwie. Podczas audiencji generalnej Papież zatrzymał się nad tajemnicą stworzenia. Zauważył że piękno i tajemnica stworzenia rodzą w sercu człowieka pierwszy odruch, który wzbudza modlitwę.

Biskup Rzymu wskazał, że w modlitwie odkrywamy, iż wielkością człowieka jest jego relacja z Bogiem. Z natury wydaje się, że jesteśmy prawie niczym, ale na mocy powołania jesteśmy dziećmi wielkiego Króla.

Papież mówił też, że nasze życie jest darem Pana Boga i jest zbyt krótkie, by je przeżywać w smutku. Wezwał, byśmy chwalili Pana Boga, dziękując Mu za dar życia, szczęście i dzieło stworzenia. Ojciec Święty zwrócił się także do pielgrzymów z Polski.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. W tych dniach obchodzimy 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. On, pasterz wielkiej wiary, lubił w modlitwie powierzać Panu Bogu Kościół i całą ludzkość. Wybierając zawołanie biskupie „Totus Tuus” pokazał również, że w trudnych chwilach powinniśmy zwracać się do Matki Bożej, która może nam pomóc i wstawić się za nami. Niech jego życie zbudowane na głębokiej, intensywnej i ufnej modlitwie będzie przykładem dla dzisiejszych chrześcijan. Z serca Wam błogosławię – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl