PAP/EPA

Papież Franciszek wraca do zdrowia

Ojciec Święty w sobotę prawdopodobnie opuści szpital. Z kolei w Niedzielę Palmową – zgodnie z informacją Stolicy Apostolskiej – ma uczestniczyć w uroczystej Mszy św. na Placu św. Piotra.

Ojciec Święty Franciszek trafił do rzymskiej kliniki Gemelii  w środę z powodu zapalenia oskrzeli. Stan zdrowia Papieża poprawia się. Zgodnie z informacją Watykanu, prawdopodobnie w sobotę papież opuścić szpital.

„Powrót Jego Świątobliwości do Domu Świętej Marty przewidziany jest na jutro, w zależności od wyników ostatnich badań z dzisiejszego poranka” – poinformowała Stolica Apostolska.

W szpitalu Ojciec Święty odwiedził w piątek chorych. Na oddziale pediatrycznym ochrzcił noworodka.

Radości z powrotu do zdrowia papieża Franciszka nie kryją wierni.

– Tak się cieszę, że Ojciec Święty zostanie zwolniony ze szpitala. Mam nadzieję, że mój mąż również wkrótce opuści klinikę – zaznaczyła Anna, mieszkanka Rzymu.

– Wszyscy modlimy się, aby Ojciec Święty szybko wyzdrowiał. Mamy nadzieję, że wróci, ponieważ chcemy, aby był blisko nas podczas tego wielkanocnego okresu modlitewnego – podkreśliła s. Maria Lopez.

Nadal nie wiadomo, jakie będą decyzje w sprawie udziału papieża Franciszka w uroczystościach Wielkiego Tygodnia. Przewidziana jest jego obecność na Placu św. Piotra w Niedzielę Palmową.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl