fot. PAP/Tytus Żmijewski

D. Tusk: nauczę PO dyscypliny i wiary w zwycięstwo

Jest dużo do zrobienia, nauczę ich z powrotem dyscypliny; nauczę ich wiary w zwycięstwo, to jest wysiłek, który będzie mnie kosztował prawdopodobnie kilka tygodni poważnych i przykrych czasami rozmów – powiedział lider PO, Donald Tusk, pytany o obecną kondycję opozycji i Platformy.

Pracuję teraz nad tym, to jest wysiłek, który będzie mnie kosztował prawdopodobnie kilka tygodni poważnych i przykrych czasami rozmów, żeby odbudować dyscyplinę – powiedział dziś Donald Tusk w TVN24, pytany ocenę aktualnych działań opozycji.

Lider Platformy ocenił, że ostatnie działania opozycji – takie jak zapowiadane przez KO i Lewicę, ale niezłożenie wniosku o odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek, czy nieobeność części posłów KO podczas głosowania ws. stanu wyjątkowego – cechuje brak strategii.

Mówię w imieniu Platformy Obywatelskiej: jest dużo do zrobienia. Nauczę ich z powrotem dyscypliny; nauczę ich wiary w zwycięstwo – to jest dzisiejsze zadanie – przekonywał lider PO.

Pytany o tzw. „efekt Tuska”, polegający na wzroście sondażowych notowań KO, od czasu powrotu byłego szefa Rady Europejskiej do krajowej polityki, Donald Tusk powiedział, że jest usatysfakcjonowany i mile zaskoczony tym, jak szybko udało się odbudować pozycję Platformy – jako alternatywy dla PiS.

Według Donalda Tuska, wynik przyszłych wyborów zależeć będzie od tego, czy lider opozycji jest w stanie pokonać Jarosława Kaczyńskiego.

Ja tu nie mam kompleksów – zadeklarował Donald Tusk.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl