fot. PAP/Piotr Nowak

P. Kukiz: Jeżeli PSL nie wpisze do swojego statutu m.in. zmiany ordynacji wyborczej – wystąpię z Koalicji Polskiej

Jeżeli PSL na jesieni nie wpisze do swojego statutu zmiany ordynacji wyborczej, nie wpisze demokracji bezpośredniej to wystąpię z Koalicji Polskiej – zapowiedział lider Kukiz’15 Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz pytany na antenie RMF FM, z kim mógłby stworzyć klub, odpowiedział: „z każdym, kto uzna postulaty z 2015 roku – zmianę ordynacji wyborczej, obligatoryjne dla władz referenda, ustawę antykorupcyjną, ustawę antysitwową”.

Jak mówił, „wszystko jest kwestią umowy”.

„Jeżeli tych postulatów Polskie Stronnictwo Ludowe nie spełni, jeżeli do swojego statutu na jesień nie wpisze zmiany ordynacji wyborczej, jako planu ich partii, PSL-u, nie Koalicji Polskiej, do statutu nie wpisze demokracji bezpośredniej, to po prostu wystąpię z tej Koalicji Polskiej” – zapowiedział lider Kukiz’15.

Zaznaczył, że „to jest oczywiste”.

„Będę szukał takiego partnera, który będzie mi to w stanie zagwarantować, a przynajmniej wpisać do programu, do statutu swojej partii” – dodał.

Dopytywany, do kiedy PSL ma spełnić ten warunek, powiedział, że jesienią ma się odbyć zjazd walny Stronnictwa, który „jest władny takie zmiany w statucie wprowadzić”.

„Jeżeli takich zmian w statucie PSL nie wprowadzi, to wówczas wyjdę z Koalicji Polskiej. Oni doskonale o tym wiedzą” – podkreślił Kukiz.

Przed ubiegłorocznymi wyborami parlamentarnymi PSL i Kukiz’15 zawarły porozumienie w ramach Koalicji Polskiej. Kandydaci Kukiz’15 wystartowali do Sejmu z list komitetu PSL Koalicja Polska. Porozumienie – jak wówczas informowano – składało się z trzech pakietów: obywatelskiego, gospodarczego i antykorupcyjnego. W Sejmie posłowie obu ugrupowań współtworzą klub. Paweł Kukiz został szefem Rady Koalicji Polskiej.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl