fot. Piotr Krupa

Tuczno: Trwa międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Lasy dla Polski, Polska dla świata”

W Tucznie w woj. zachodnio-pomorskim trwa międzynarodowe seminarium pt. „Polityka klimatyczna Świata w świetle Porozumienia Paryskiego”. Spotkanie pod hasłem: „Lasy dla Polski, Polska dla Świata” organizowane jest z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Polski i 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II.

W obradach uczestniczą eksperci z całego świata, w tym: były prefekt Kongregacji Nauki Wiary ks. kard. Gerhard Müller, prezydent Światowej Federacji Naukowców prof. Antonino Zichichi czy prof. Mikhaił Anthonowski z Akademii Ekologii w Rosji.

W seminarium uczestniczy też dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR. W trakcie konferencji prasowej zwrócił uwagę na znaczenie tego wydarzenia.

Zdajemy sobie sprawę, jak to jest ważne. To jest nasze być albo nie być. Zdrowe środowisko, zachować prawa naturalne – w tej chwili ludzie chcą być często jak stworzyciel. Kombinują z prawem naturalnym, ingerują w naturę, a także ją niszczą. Bardzo dziękuję za to zaproszenie. Tylko żałuje, że to się nie może przebić w mediach w Polsce – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

Organizatorem konferencji w Tucznie są: Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju przy współpracy ze Światową Organizacją Naukowców zrzeszającą noblistów, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Jastrzębska Spółka Węglowa, Ekologiczne Forum Młodzieży, Samodzielna Pracownia Oceny i Wyceny Zasobów Naturalnych SGGW w Warszawie, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa w Rybniku, Instytut im. św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość”, Związki Zawodowe „Solidarność” oraz Światowe Laboratorium – Las dla ludzkości w Tucznie.

Patronat honorowy wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda. Natomiast patronat medialny zapewniły m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj