Akcja ,,Wyślij pączka do Afryki”

Trwa akcja ,,Wyślij pączka do Afryki”. Do przyłączenia się do niej w przypadający dziś Tłusty Czwartek zachęcają organizatorzy bracia kapucyni.

Przedsięwzięcie organizowane jest już po raz czwarty. Jego celem jest pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowej Afryki. To m.in. dożywianie głodnych dzieci, ich edukacja i wsparcie tamtejszych wspólnot.

W tym roku z zebranych środków bracia kapucyni chcą zrealizować 15 projektów – mówi brat Jerzy Steliga.

 Bracia misjonarze każdego roku składają do naszej Fundacji Kapucyni i Misja projekty, które chcą zrealizować na swoim terenie, w swoich parafiach. W tym roku otrzymaliśmy 15 projektów na łączną kwotę 400 tys., dlatego organizujemy różne akcje pozyskiwania środków, żeby je zrealizować. To są projekty charytatywne, edukacyjne i medyczne. Cały czas kontynuujemy dożywianie i utrzymywanie szkół, a w szczególności w miejscu, gdzie uczą się sieroty. Między innymi w tych projektach jest budowa nowej szkoły, budowa dwóch kaplic –  mówi brat Jerzy Steliga.

Pomóc można poprzez kupienie tzw. wirtualnego pączka, czyli poprzez dokonanie wpłaty na specjalnie przeznaczone na ten cel konto.

Innym sposobem na przyłączenie się do akcji jest rozprowadzanie pączków w swoich lokalnych społecznościach. Zebrane datki można później przekazać na konto Fundacji Kapucyni i Misje.

W tym roku organizatorzy przedsięwzięcia chcieliby zebrać 400 tys. zł. W ub. r. w ramach akcji ,,Wyślij pączka do Afryki” zebrano prawie 326 tys. zł.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl