B. Kownacki do PO: Skończcie ten chocholi taniec wokół transportu

Platforma Obywatelska w sprawie transportu najważniejszych osób w państwie ma obowiązek milczeć – mówił dziś w Sejmie wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

Polityk przedstawił w Sejmie na wniosek klubu PO informacje ws. wykorzystywania przez premier oraz prezydenta wojskowych samolotów transportowych CASA do celów prywatnych.

Wiceminister Bartosz Kownacki wskazywał, że twierdzenia, jakoby premier wykorzystywała wojskowy transport lotniczy do celów prywatnych są nieprawdziwe. Powiedział też, że PO w sprawie transportu najważniejszych osób w państwie ma jeden szczególny obowiązek: milczeć.

– Skończcie ten chocholi taniec wokół transportu najważniejszych osób w państwie. Na całym świecie się to odbywa, a wy jako Platforma Obywatelska macie najmniejsze prawo, żeby o tym mówić, bo to wy macie krew na rękach. Bo robiliście ten chocholi taniec z mediami przez ostatnie kilka lat. Pamiętamy, co się działo w Brukseli, pamiętamy, co się później działo w Smoleńsku. I wy macie dzisiaj czelność pytać o to?! Nie macie prawa w tej sprawie się wypowiadać! Bo przyzwoitość nakazuje, że jeżeli ma się krew 96 ludzi na rękach przez właśnie ten chocholi tanie, to się dzisiaj siedzi cicho! Tyle możecie zrobić – mówił Bartosz Kownacki.

Wiceszef MON zaznaczył też, że instrukcja HEAD, która dotyczy transportu najważniejszych osób w państwie, została przyjęta w 2013 roku przez ówczesnego szefa MON Tomasza Siemoniaka.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl