fot. Tomasz Strąg

W środę Sejm ma zająć się wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec J. Kaczyńskiego

Sejm na posiedzeniu w przyszłą środę ma zająć się wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego – wynika ze wstępnego harmonogramu prac Sejmu, z którym zapoznała się PAP. Wniosek złożyła Koalicja Obywatelska, a dołączyła się do niego Lewica.

Posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na środę i czwartek w przyszłym tygodniu (9 i 10 grudnia). Wniosek o wyrażenie wotum nieufności Kaczyńskiemu znajduje się w porządku posiedzenia, a zgodnie ze wstępnym harmonogramem obrad planowane jest, że Sejm zajmie się nim w środę wieczorem.

Wniosek o odwołanie Kaczyńskiego, który w rządzie nadzoruje resorty odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa, został złożony w Sejmie 20 listopada.

Jak mówił wówczas szef PO Borys Budka, podstawę wniosku stanowi „pięć grzechów” wicepremiera Kaczyńskiego: „gwałtowne pogorszenie bezpieczeństwa Polek i Polaków”, „nieprzewidywalność”, „zniszczenie instytucji państwowych”, „pięć lat wyprowadzania Polski z UE” oraz „dzielenie i skłócenie Polaków”.

„Przyszłość Polski, rozwój Polski, uzależniony jest od tego, czy Kaczyński straci władzę” – stwierdził szef PO.

Do wniosku KO dołączył się klub Lewicy.

„W tak trudnym czasie wspólny głos opozycji w tej sprawie jest niezbędny” – oświadczył szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

We wtorek rzeczniczka PiS Anita Czerwińska oceniła, że wniosek o wotum nieufności dla wicepremiera Kaczyńskiego jest niepoważny.

„To nie pierwsze tego rodzaju wystąpienie Platformy, która zamiast pomagać Polakom w trudnym czasie pandemii zajmuje się tego rodzaju niepoważnymi walkami politycznymi” – oświadczyła Czerwińska.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl