”Nie rzucim Ziemi” – wielka manifestacja rolników

Przed Kancelarią Premier Ewy Kopacz i Sejmem RP trwa manifestacja Rolniczej „Solidarności” pod hasłem ”Nie rzucim ziemi”. Wpisuje się ona w obchody 34 rocznicy zarejestrowania NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

Manifestacja, jest odpowiedzią na brak dialogu ze strony polskiego rządu z rolnikami, którzy od 19 lutego br. protestują w rolniczym miasteczku przed Kancelarią Premiera. Gospodarze domagają się od rządu PO-PSL m.in. wprowadzenia bezwzględnego moratorium na sprzedaż gruntów rolnych obcokrajowcom.

– Chcemy świętować naszą rocznicę, ale także przypomnieć o naszych postulatach, które do tej pory nie zostały zrealizowane. Zabiegamy o to, aby trafiły one w szybki proces legislacyjny, żebyśmy mogli powrócić do domu. W innym przypadku, tak jak moi koledzy powiedzieli, nie odejdziemy stąd – powiedział Jerzy Chróścikowski, przew. NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych.

Rolnicy zamierzają wręczyć petycję zarówno premier, jak i Marszałkowi Sejmu. Gospodarze od końca lutego manifestują przed oknami Ewy Kopacz. Tymczasem rząd nie przedstawił dotąd konkretnych rozwiązań w sprawie sytuacji rolników. A postulatów jest wiele.

– Główne postulaty tj. obrona polskiej ziemi, sprzedaż bezpośrednia, zakaz prowadzenia upraw genetycznie modyfikowanych, dialog społeczny, a przede wszystkim odzyskanie rynków dla polskich rolników – zaznaczył Edward Kosmal, przewodniczący Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego.

Na zakończenie dzisiejszego protestu gospodarze ponownie przejdą do zielonego miasteczka, które od końca lutego stoi przed Kancelarią Premier Ewy Kopacz. Protest organizowany przez NSZZ RI „Solidarność” wspierają poszczególne regiony Solidarności „Pracowniczej”.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl