fot. PAP/Marcin Obara

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości

Sejm odrzucił w czwartek wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry. Wniosek o odwołanie szefa resortu sprawiedliwości złożyli posłowie KO, Lewicy, KP-PSL oraz Polski 2050.

Za wnioskiem głosowało 224 posłów, przeciw było 231, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Po głosowaniu ministrowie pogratulowali Zbigniewowi Ziobrze, otrzymał on też kwiaty.

Podczas wcześniejszej debaty nad tym wnioskiem posłowie z ugrupowań opozycyjnych oceniali, że „Zbigniew Ziobro to największy szkodnik sądownictwa w ostatnich dekadach”.

„Nie tylko jesteście opozycją totalną, ale przede wszystkim fatalną dla Polski, zgubną dla Polski, zakłamaną, zacietrzewioną i zaciekłą” – odpowiadał autorom wniosku Zbigniew Ziobro.

Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża członkom Rady Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (231), na wniosek zgłoszony przez co najmniej 69 posłów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl