fot. PAP/Rafał Guz

B. Mazurek: podczas głosowań 16 grudnia w Sali Kolumnowej było kworum

W trakcie głosowań nad ustawą budżetową na 2017 r. w Sali Kolumnowej było kworum – powiedziała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek na wspólnej konferencji z wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim.

Poseł nawiązała do zaprezentowanego we wtorek materiału TVN, w którym podano, że do kworum mogło zabraknąć 9 głosów.

Po tej informacji posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli, że zwrócą się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z prośbą o zapis wszystkich kamer rejestrujących obraz na Sali Kolumnowej z 16 grudnia.

Poseł Beata Mazurek wskazywała dziś, że w materiale TVN były błędy.

– To nie my, to nie Prawo i Sprawiedliwość, tylko internauci podsumowali ten wczorajszy materiał, wykazując, że co najmniej 3 głosy nie zostały policzone. Pytanie, czy zrobiono to celowo – czy jest to celowa manipulacja czy nierzetelność dziennikarska doprowadziła do tego, że wczorajszy materiał TVN taki wypuścił. W naszej ocenie, w ocenie tych, którzy liczyli głosy, w ocenie pracowników Kancelarii Sejmu, na Sali było kworum, mieliśmy prawo zgodnie z regulaminem, zgodnie z obowiązującymi przepisami, przegłosować ustawę budżetową i tak też się stało – powiedziała Beata Mazurek.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował z kolei, że na stronie internetowej Sejmu jest nagranie z sali obrad z 16 grudnia, na którym widać, jak „znany poseł PO” przeszukuje rzeczy, które pozostawili tam posłowie PiS.

Zaznaczył, że rzeczy posłów PiS krążyły później po sali plenarnej.

RIRM

drukuj