Polska Prokuratura zaprzecza informacjom niemieckich mediów ws. polskiego kierowcy

Prokuratura Krajowa po sekcji zwłok polskiego kierowcy zaprzecza informacjom niemieckich mediów. Jak się okazuje Łukasz Urban nie zginął kilka godzin przed zamachem w Berlinie.

Niemiecka gazeta „Bild” napisała, że według sekcji zwłok polski kierowca został postrzelony na kilka godzin przed zamachem na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie i nie mógł bohatersko walczyć z zamachowcem. Polscy śledczy zaprzeczają tym informacjom. Prokuratura Krajowa po przeprowadzeniu sekcji zwłok poinformowała, że Polak nie zginął w momencie, gdy napadł na niego zamachowiec.

Sekcja została przeprowadzona dziś w Zakładzie Medycyny Sądowej w Szczecinie. Śledczy nie chcieli jednak ujawnić, czy na ciele Łukasza Urbana  były widoczne ślady walki stoczonej z islamskim terrorystą. Na szczegółowe wyniki sekcji trzeba poczekać około tygodnia. Pogrzeb kierowcy odbędzie się w najbliższy piątek w Baniach w województwie zachodniopomorskim.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w południe Mszą Świętą w kościele p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Łukaszowi Urbanowi w ostatniej drodze będzie towarzyszył konwój, który organizuje środowisko kierowców.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl