Negocjacje z Rosją ws. przewoźników

W Warszawie mają się dziś odbyć rozmowy ze stroną rosyjską na temat zasad wykonywania przewozów drogowych do tego kraju oraz ustalenia wysokości kontyngentu zezwoleń na ten rok. Przy stole usiądą eksperci polsko-rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych.

Wczoraj straciły ważność rosyjskie pozwolenia dla polskich przewoźników, co oznacza że od dziś nie mogą oni wwozić towarów do tego kraju. Rosja wydłużyła jednocześnie do 15 lutego termin w którym polscy kierowcy mogą opuścić teren tego kraju.

Transportowcy liczą na rozwagę i zdrowy rozsądek w dzisiejszych rozmowach – mówi Waldemar Jaszczur, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewoźników i Spedytorów „Podlasie”.

– Byłoby dobrze, żeby emocje nie wzięły góry nad rozumem. Trzeba sprawy polityczne odłożyć na bok, a wziąć przede wszystkim pod uwagę interes polskiego przewoźnika, który z tego powodu bardzo cierpi i z dnia na dzień ponosi ogromne straty. Jeżeli nie będzie porozumienia w tej sprawie, straty będą rosły w setkach tysięcy bądź też w milionach euro. Liczę na to, że będzie rozwaga i obie strony dojdą do porozumienia. Tymczasowe rozwiązania także pozwolą nam przetrwać trudny okres – zaznacza Waldemar Jaszczur.

Pozytywny wynik dzisiejszych negocjacji pozwoli na spotkanie wiceministra Szmita z wiceministrem transportu Federacji Rosyjskiej Nikołajem Assaułem, które zostało wstępnie zaplanowane na jutro.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl