fot. twitter/sejm

W Sali Kolumnowej Sejmu odbędzie się uroczystość wręczenia posłom zaświadczeń o wyborze

W Sali Kolumnowej Sejmu odbędzie się dzisiaj uroczystość wręczenia posłom kolejnej kadencji zaświadczeń o wyborze. W nowym Sejmie zasiądzie 235 posłów PiS, 134 KO, 49 SLD, 30 PSL i 11 Konfederacji. Pierwsze posiedzenie, decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, odbędzie się 12 listopada.

W ławach sejmowych obok doświadczonych posłów pojawią się też nowe twarze. Po raz pierwszy mandat posła otrzyma Jan Kanthak, dotychczasowy rzecznik ministra sprawiedliwości.

– Mandat posła oznacza możliwość wypowiadania spraw, które są ważne dla mieszkańców regionu, z którego zostało się wybranym, czyli w moim przypadku mówimy o Lubelszczyźnie. Moje działania będzie obejmowała dwa zakresy. Pierwszym będzie reprezentowanie Lubelszczyzny i ta działalność nie będzie się ograniczała do jakichś wąskich dziedzin. Drugim – w ujęciu ogólnopolskim – z pewnością będzie moje uczestnictwo w kontynuacji reformy wymiaru sprawiedliwości, bo te sprawy są mi bliskie i najlepiej się na nich znam – podkreślił.

Jutro zaświadczenia o wyborze otrzymają wybrani senatorowie. Z kolei ślubowania zostaną złożone na inauguracyjnych posiedzeniach. Wtedy też wybrani zostaną marszałkowie, a tradycyjne orędzie może wygłosić prezydent RP.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl