Sen. K. Słoń: Ustawa obniżająca uposażenia parlamentarzystom wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa

Ci, którzy idą do polityki, do tego, by służyć społeczeństwu nie powinni na pierwszym miejscu stawiać aspektów materialnych i finansowych – powiedział senator Krzysztof Słoń. Jak dodał, ustawa obniżająca uposażenia parlamentarzystom wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa.

Senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich pozytywnie zaopiniowała ustawę, która ma obniżyć uposażenia parlamentarzystów o 20 proc. Senatorowie nie zgłosili poprawek do projektu. Wynagrodzenie posła i senatora będzie odpowiadało 80 proc. wysokości pensji podsekretarza stanu. Dieta parlamentarna wyniesie natomiast 25 proc. tego wynagrodzenia.

W ubiegłym tygodniu prace nad projektem zakończył Sejm.

Senator Krzysztof Słoń, wiceprzewodniczący senackiej komisji regulaminowej, podkreśla, że wynagrodzenie parlamentarzystów nie powinno budzić społecznego sprzeciwu.

Ci, którzy idą do polityki, do tego, by służyć społeczeństwu nie powinni na pierwszym miejscu stawiać aspektów materialnych i finansowych. Oczywiście, każdy pracownik, który rzetelnie wykonuje swoją pracę zasługuje na godziwe i zgodne z prawem wynagrodzenie, ale powinno ono być na takim poziomie, aby nie budziło społecznego sprzeciwu. Dotyczy to przede wszystkim parlamentarzystów – zaznacza Krzysztof Słoń.

Niższe pensje będą już niedługo otrzymywać także członkowie Prezydium Sejmu. Marszałek niższej izby parlamentu Marek Kuchciński zwrócił się w tej sprawie do prezydenta RP Andrzeja Dudy. Pismo wystosuje także marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl